Prezentownik dla rocznego chłopca


Prezentownik dla rocznego chłopca   

Urodziny, dzień dziecka, Mikołaj, Święta Bożego Narodzenia czy porostu odwiedziny - dużo mamy okazji aby obdarować najmłodszych prezentami. Jako mama dwóch chłopców zaserwuję Wam swój prezentownik - pokażę to co nam się sprawdziło, a co wciąż mam na swojej liście. Myślę, że większość, jak nie wszystkie propozycje sprawdzą się również dla dziewczynki - ale tu ocenę pozostawiam każdemu z Was. 


Podzieliłam prezentownik według wieku i serwuję Wam prezentownik dla roczniaka. Jeśli więc zastanawiasz się co dla rocznego chłopca to jesteś we właściwym miejscu :)  Stawiam na praktyczne, a jednocześnie śliczne i nieoczywiste pomysły. 

Jeśli szukasz prezentu dla noworodka to sprawdź tu -> klik! i jeszcze lista dla dwulatka: klik! Jak Kubuś podrośnie, a ja nabiorę doświadczenia to stworzę też listę dla trzylatków. A tymczasem..

Prezenty dla rocznego chłopca   

Serwuję listę prezentów dla roczniaka. Ścieżka sensoryczna

To jak ważna jest sensoryka wiadome jest każdemu z nas. Prezentem wspierającym mocno rozwój sensoryczny jest właśnie ścieżka. Przede wszystkim stymuluje zmysł dotyku, co mocno przekłada się na czucie głębokie, koordynację czy równowagę. Pięknie cudeńka znajdziecie u Kasi, o tutaj @fabryka_malego_odkrywcy. 
Miarka wzrostu

Genialny pomysł! Miarka wzrostu na której możecie odnotowywać jak maleństwa rosną. Myślę że idealnie sprawdzi się na pierwsze urodziny. Kto z nas - rodziców - nie lubi patrzeć i podziwiać “ohh jaki on już duży! Kiedy on tak urósł”  - a tu patrzysz na piękną, ręcznie  wykonaną miarkę i wiesz! Dla dzieciaków świetna pamiątka na całe życie. Zajrzyjcie do @czarymiary.  koniecznie. Spójrzcie na tego ślicznego lisa, na jednorożca i wiele innych.
Co za   c u d a ! 
Deska balansująca

Drewniana, wygięta w łuk deska daje nieskończoną ilość korzyści. Przede wszystkim trenuje równowagę, wspiera koordynację ruchową, rozwija czucie własnego ciała i świadomość każdego najdrobniejszego ruchu. Ponadto stymuluje system przedsionkowy, odpowiedzialny za umiejętność uczenia się, a także rozwija czucie głębokie. Klik: @gakker
Wieża kartonowa

To jeden z najlepszych prezentów, jaki dostał nasz Kubuś (dzięki ciociu Lime!). Papierowe pudełka są lekkie, łatwe do schwytania, pięknie zaprojektowane. Oprócz oczywistej wieży z pudełek zbudować można… dosłownie wszystko! Domek dla ludzików lego, most, węża, zamek i wszystko co stworzy Wasza wyobraźnia. Tip ode mnie: wybierz model, który choć na jednej ze stron ma układankę obrazkową - u nas jest żyrafa z długą szyją - i ta strona przez długi już czas jest tą najciekawszą. Sprawdź tu: klik!


Kitchen helper - kuchenny pomocnik

Daję mocne 10/10! To kuchenny pomocnik dla małego… pomocnika :D Kitchen helper pozwala Maluchom dosięgnąć do kuchennego blatu. Tym samym otwiera całą gamę możliwości zaangażowania małego człowieka do naszych prac. Wspólne gotowanie, pieczenie czy sprzątanie daje mnóstwo “dodatkowego” czasu jaki możemy spędzić razem.  Zajrzyjcie do @montimonti


Jeździk 

Fajnym pomysłem na prezent dla roczniaka jest także jeździk (lub pchacz). W tym przypadku będzie to jeszcze trzy- lub czterokołowiec stawiający przed Maluchem kolejne wyzwania. Opanowanie go dostarczy jednak zupełnie nowych doznań głównie ze względu na coś zupełnie nowego - prędkość. Klik: @tuktuktoys
Mam nadzieję, że chociaż trochę podpowiedziałam Wam jaki prezent wybrać dla niemowlaka.
Pozdrawiam gorąco!

Zapisz się do newslettera

Dołącz do Newslettera aby być na bieżąco z naszymi nowościami oraz odbierać specjalne rabaty.